Často kladené otázky

Ako môžem adoptovať píšťaly?


Tabuľka znázorňuje rozmiestnenie organových píšťal do dvoch organových strojov. Jednotlivé stroje sú ucelené časti organu vybavené vlastnými registrami a ovládané organistom z klaviatúry pre hru rukami (hlavný stroj organa), či pedálnice pre hru nohami.

Každý riadok v jednotlivom organovom stroji predstavuje jeden organový register.

Jeden register sa skladá z radu píšťal rovnakého zvukového charakteru, zoradených v tabuľke od najväčšej (najhlbšie znejúcej) píšťaly – v tabuľke umiestnená vľavo, až po najmenšiu píšťalu, ktorá vydáva najvyšší tón – v tabuľke umiestnená vpravo.

Každé políčko v tabuľke tak reprezentuje jednu konkrétnu píšťalu, ktoré sú rozdelené do cenových hladín podľa svojej veľkosti a náročnosti na výrobu.

Kliknutím na konkrétnu píšťalu (vyobrazená v podobe plného krúžku) sa Vám objaví jej základná charakteristika. Klepnutím na tlačidlo Adoptovať píšťalu sa zobrazí formulár. Po jeho vyplnení dostanete potvrdzovací e-mail s informáciami ku platbe.

Adoptovať píšťalu

Môžem prispieť aj bez adopcie?


Samozrejme. Každý, aj drobný dar sa počíta. Váš príspevok je možné odoslať prevodom na účet číslo SK36 8330 0000 0027 0138 8238. Do správy pre prijímateľa uveďte Vaše meno a adresu (email), na ktorú Vám zašleme potvrdenie. Ak tak neurobíte, budeme Vás pokladať za anonymného darcu.

Ďakujeme.

Kontaktujte nás


V prípade akýchkoľvek otázok nám napíšte cez kontaktný formulár alebo na email info@organovapistala.sk.
Copyright © 2019 Organová píšťala
Tvorba webstránok FreeTech services, spol. s r.o.